Przygotowania do podróży

Andaluzja jest esencją Hiszpanii, to tutaj przenikają się jej europejskie i mauretańskie korzenie. Dlatego po koszmarze pierwszomajowych korków, gdy obiecaliśmy sobie, że następnego długiego weekendu na pewno nie spędzimy w samochodzie, postanowiliśmy zrealizować swoje marzenie i odwiedzić Andaluzję i jej najsłynniejsze miasta: Sevillę i Granadę – aby zaznać ciepła, sprawdzić jeszcze raz swój hiszpański i poznać bajkowy kraj. Nie zawiedliśmy się.

Ponieważ niestety z Krakowa nie ma bezpośrednich lotów do Andaluzji, musieliśmy szukać czegoś z przesiadką. Okazało się, że Centralwings ma w miarę tanie bilety do Barcelony, a stamtąd można łatwo dostać się do innych części Hiszpanii. Kupiliśmy bilety Iberii z Barcelony do Sevilli i z Granady do Barcelony. Później dowiedzieliśmy się, że Vueling ma jeszcze lepsze połączenia w Hiszpanii (dające więcej czasu na zwiedzanie, a mniej strat na czekanie na przesiadkę na lotnisku), ale niestety było już za późno. Z Sevilli do Granady zdecydowaliśmy się pojechać pociągiem.

Wzięliśmy wolną środę i piątek i we wtorek o 23.20 wylecieliśmy do Barcelony. Przylecieliśmy na miejsce o 1.55. Ponieważ lot do Sevilli był dopiero o 6.50 próbowaliśmy nieco zdrzemnąć się na lotnisku, co było dość trudne, tym niemniej możliwe. Zresztą o 4. już zaczął się ruch, więc również my powoli zaczęliśmy zbierać się do wylotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *